TÜRKSOY (Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı) İlçemizi Ziyaret Etti.

23 Ağustos 2016 09:54 T.C. Yumurtalık Belediyesi 1808

TÜRKSOY (Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı) İlçemizi ve Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK'i ziyaret ettiler.

TÜRKSOY (Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı) 13.Fotoğraflar buluşması 18-25 Ağustos tarihleri arasında Adana'da gerçekleşiyor. 14 ülkeden 21 fotoğraf sanatçısının katıldığı buluşmada fotoğraf sanatçıları ilçemizdeki tarihi ve turistlik yerlerini fotoğraflayan sanatçılar, Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK'i de ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında ilçenin bir turizm cenneti olduğunu ifade eden fotoğrafçılar, Yumurtalık'ı fotoğraflarla uluslararası platformlarda anlatacaklarını ve ülkelerindeki tatilcilere Yumurtalık'a gelmeleri yönünde tavsiyede bulunacaklarını dile getirdiler.

Belediye Başkanımız; fotoğrafçılara hoş geldiniz dileklerini ilettikten sonra Adana ve Doğu Akdeniz'in tek Mavi Bayraklı Plajı unvanına sahip Yumurtalık'ın bir fotoğrafçı gözüyle dünyaya tanıtılmasının ilçenin turizmine katkı sağlayacağını dile getirdi. Biz ilçemizin güzelliklerini her platformda anlatıyoruz, birde objektifler anlatsın diyerek, ilçenin tanıtımına yönelik her türlü organizasyona açık olduklarını ve ilçede yapılan tarihi kazılarda yakın zamanda gün yüzüne çıkarılan deniz tanrısı Poseidon mozaiğinden de bahsederek ilçenin tarihi varlıklarının ilçede kalması gerekmektedir. Bu nedenle ilçemize deniz ve tarih müzesi açılmalıdır. dedi.

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.