İLÇEMİZİ ULUSAL VE ULUSLAR ARASI ALANDA HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

29 Mart 2017 10:36 T.C. Yumurtalık Belediyesi 3334

Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK; görevde bulunduğu üç yılı değerlendirdi.

Hemşerilerimizin teveccüh göstererek bizleri ilçemize hizmet etmeye layık görmelerinin üzerinden üç yıl geçti. Kendini hizmete adamayı ve sorumluluk almayı gerektiren belediyecilik anlayışımızla; üç yıl önce sizlere verdiğimiz sözleri belediyemizin imkanları çerçevesinde yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda;

Asli görevlerimiz olan temizlik ve alt yapı faaliyetlerinin yanı sıra görevlendirdiğimiz personel vasıtasıyla hemşerilerimizin görüş, öneri ve taleplerini alarak bu doğrultuda hizmet götürmeye gayret ediyoruz.

Göreve geldiğimiz süre zarfı içerisinde;

İlçemizin münferit yollarına 100.000 m2 parke taşı döşedik. Adana Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak 150 km yolun satıh kaplamasını yaptık. Kültür ve turizm bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında, Süleyman Kulesi çevre düzenlemesi ve restorasyon çalışması tamamlanmış olup yaz sezonunda hizmete açılacaktır.

Akdeniz mahallemize Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Dervişiye Mahallemize İsken, Kemalpaşa Mahallemize ise Şehit Ömer Halisdemir Demokrasi parkını kazandırdık. Bu yıl içerisinde de sorumluluk alanımızda tespit ettiğimiz mahallelerimizde 20.000 m2 parke döşemesi ile toplamda 60 km. yolun satıh kaplamasını yapacağız.

Allah'ın izni ile bu yıl içerisinde bu çalışmalarımızı bitirdikten sonra mahallelerimizde yol sorunu kalmayacaktır.

Ayrıca sosyal belediyecilik anlayışımızla;

Yarının güçlü Türkiye'sinin teminatı olan öğrencilerimizin taşımalı sistemden faydalanamaması nedeniyle; üç yıl içerisinde yaklaşık 3000 öğrencinin okul ulaşımını ücretsiz olarak sağladık. Görevde olduğumuz sürece de öğrencilerimizin okul ulaşımını sağlamaya devam edeceğiz. 

Bunun yanı sıra gençlerimizi spora yönlendirmek ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spor yatırımlarına da ağırlık verdik, bu bağlamda Yumurtalık Belediye Spor son iki sezonda mücadele ettiği liglerde şampiyon oldu. Bu sezon da Bölgesel Amatör Lige çıkmayı hedeflemektedir. 

Yüce Türk milletine gönülden bağlı nesiller yetiştiren ve yetiştirecek olan 300 bayan hemşerimizin Çanakkale'deki şehitlikleri görmelerine vesile olduk.

Sanko Holdingle beraber yürüttüğümüz proje kapsamında sorumluluk alanımızda tüm yerleşim birimlerine bayrak direği dikerek var olan milli bilinci güçlendirmek adına şanlı bayrağımızı  dalgalandıracağız.

Ayrıca Akyuva Mahallemizin sınırları içerisindeki deniz fenerinin bulunduğu bölgede çevre düzenlemesi yaparak ilçemize bir seyir terası kazandıracağız.

Önümüzdeki yıllarda da ilçemizin gelişimine katkı sağlayacak hizmetlerimiz hazırladığımız projelerle devam edecektir.  Bu kapsamda da; ilçe merkezimizde denizin içerisinde bulunan Deniz Kalesinin koruma kurulunca belirtilen eksiklikleri de giderilerek turizme açılması için çalışmalara başladık, deniz kalesini, Adana Bölge Koruma Kurulu'nun müsaade etmesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Adana Büyükşehir Belediyesi'nin destek olması durumunda tarihi dokuya zarar vermeden asma köprü ile karaya bağlamayı, ilçemizin girişine tarihi dokumuza uygun bir şehir kapısı inşa etmeyi planlıyoruz.

Bizler ilçemizin gerek turizm yönünden gerekse ekonomik ve sosyal yönden kalkınması ve refah düzeyinin artırılması için ilk günkü aşkla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Allahın izni ile Doğu Akdeniz'in tek mavi bayraklı plajına sahip ilçemizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını yaparak hak ettiği yere gelmesini  sağlayacağız. 

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.