Belediye Başkanımızın Kadir Gecesi Mesajı

01 Temmuz 2016 08:02 T.C. Yumurtalık Belediyesi 1709

Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK'in Kadir Gecesi Mesajı

Kadir gecesi Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır” ifadesi yer almakta olup bu gecenin bir ömre bedel eşsiz fırsatlarla dolu olduğuna işaret edilmektedir.

Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Kadir Gecesi, kalplerimizin kötülüklerden arınmasına, gönül dünyalarımızın aydınlanmasına, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân sunmaktadır. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli bir imkan sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta tüm hemşehrilerim olmak üzere, milletimizin ve Türk-İslam aleminin Kadir Gecesinin mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.