Belediye Başkanımız Türkeş FİLİK'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos 2016 08:08 T.C. Yumurtalık Belediyesi 2178

Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK, 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı;

"Bugün, Yüce Milletimizin tarihin seyrini değiştirdiği Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 94’üncü yıldönümüdür.

Bu gün, Türk'ün; yedi düvele Anadolu'nun Ebediyen Türk yurdu kalacağını haykırarak, kahramanlık destanı yazdığı,  vatanı cebren ve hile ile işgal edilmiş, orduları dağıtılmış bir milletin, bağrından çıkardığı ulu önderinin öncülüğüne anka kuşu misali küllerinden doğarak, Türk'ün gücünü bir kez daha haçlı zihniyetine gösterdiği ve zaferlerle dolu tarihine bir zafer daha eklediği gündür.

Bu zafer; üç aylık bebeğini emzirdikten sonra "Seni bana Allah verdi. ben de o'na emânet ediyorum." diyerek cepheye koşan Türk analarınındır.

Bu zafer; çiğiltepe muharebesinde  Atatürk'e verdiği sözü yerine getiremediği için canına kıyan, anası babası düşman tarafından katledildiği halde onları defnedemeden cepheye giden Türk evlatlarınındır.

1071'de karşımızda olan şer odakları, 1922'de de karşımıza çıkmış ve aziz milletimizin bağımsızlık azmi ve sevdası sayesinde büyük bir hüsrana uğramışlardır. Aynı şer odakları İslamın sancaktarlığını yapan milletimizin dini duygularını kullanarak, sözde imamları ile demokrasimize ve egemenliğimize, taşeron terör örgütleri ile ülkemizin bütünlüğüne kastetmeye çalışmışlar ve çalışmaktadırlar.

Yüce Türk Milleti olarak, 1071 de Malazgirt deki, 1915'te Çanakkale'deki ve 1922 de Kocatepe'deki ruh neyse, bu gün de aynı ruh ve heyecanla aziz vatanımızı her türlü tehlikeye ve saldırıya karşı koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Vatanımızın kazanılması ve bölünmez bütünlüğü uğruna, dökülen kanları ile bayrağımıza rengini veren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum."dedi.

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.