Belediye Başkanımız Demokrasi Nöbetleri ile İlgili Teşekkür Mesajı;

12 Ağustos 2016 10:04 T.C. Yumurtalık Belediyesi 1923

Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK; 15 Temmuz -11 Ağustos 2016 tarihleri arasında darbe girişimine karşı tutulan demokrasi nöbetleri ile ilgili teşekkür mesajı;

Demokrasiye ve milli iradeye kast etmeye çalışan hainler yüce milletimizin hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğini düşünmeden, cebren ülke yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır. Tarihi şan ve şerefle dolu aziz milletimiz ile onun bağrından çıkmış Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımız ve emniyet birimlerimiz bu hain darbe teşebbüsüne dur diyerek canları pahasına esareti kabul etmedikleri ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ten miras kalan demokratik düzenimize sahip çıktıklarını tüm dünyaya göstermişlerdir.

Darbe girişiminde bulunan hainleri bir kez daha şahsım adına lanetliyorum, bu darbe girişimi karşısında onurlu bir duruş sergileyerek demokrasiden yana tavrını koyan ve demokrasi nöbetinde tek yürek olan yediden yetmişe tüm hemşerilerime ve kahraman milletimize şükranlarımı sunarım. Demokrasimize ve milli irademize kast eden satılmışlar tarafından şehit edilen vatanseverlere Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve kederli ailelerine sabır dilerim.

Milletimiz uçurumun kenarından dönmüştür. Devletin tüm birimlerine sızmış olan bu hainlerin bir an önce temizlenmesi gerekmektedir. Ancak temizlik esnasında suçlu-suçsuz ayrımı özenle yapılmalıdır.

Darbe girişimine karşı ilçe meydanında demokrasi nöbeti tutarak tepkisini gösteren, milli irade ve demokrasiye sahip çıkan, hemşerilerime ve aziz Türk milletine teşekkür ederim.

Türkeş FİLİK

Yumurtalık Belediye Başkanı

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.