30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

29 Ağustos 2017 15:08 T.C. Yumurtalık Belediyesi 2791

Belediye Başkanımız Türkeş FİLİK 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle yayınladığı mesajında;

Bu gün, şehitler diyarı Anadolu'nun ebediyete kadar Türk yurdu olarak kalacağının tescillendiği; 30 ağustos zaferinin 95 inci yıl dönümüdür. 

Bu gün, tarihi zaferlerle dolu Yüce Türk Milletinin; bütün imkânsızlıklara rağmen topyekûn cepheye koşarak; yaklaşık 300 kilometrelik mesafeyi savaşarak dört gün gibi kısa bir sürede kat edip yunanı denize döktüğü gündür.

Bu gün; vatanı cebren ve hile ile işgal edilmiş, orduları dağıtılmış bir milletin, bağrından çıkardığı ulu önderinin öncülüğüne Anka Kuşu misali küllerinden doğduğu, zaferlerle dolu tarihine bir zafer daha eklediği gündür.

Bu zafer; kundaktaki bebeğini sırtına alıp cepheye erzak ve mühimmat taşıyan Türk kadınlarınındır.

Bu zafer;  "Ardına bakmadan yollara düşen,

Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan,
Huduttan hududa yol bulup koşan,

Cepheden cepheyi soranlarındır."
Dizelerinde anlatılan Türk evlatlarınındır.

Kıymetli hemşerilerim; tarih boyunca aziz milletimiz üzerine oyun kuranlar, milletimizin birlik ve bütünlüğü karşısında hüsrana uğramışlar, yüce milletimizin bağımsızlık azmi ve sevdası tüm hesapları alt-üst etmiştir. Aynı şer odakları İslam’ın sancaktarlığını yapan milletimizin dini duygularını kullanarak, sözde imamları ile demokrasimize ve egemenliğimize, taşeron terör örgütleri ile ülkemizin bütünlüğüne kastetmeye çalışmışlar ve çalışmaktadırlar.

Yüce Türk Milleti olarak, Malazgirt’teki, Çanakkale'deki ve Kocatepe'deki ruh neyse, bu gün de aynı ruh ve heyecanla aziz vatanımızı her türlü tehlikeye ve saldırıya karşı koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

İstiklal mücadelesinde; imkânsızı başaran, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımızın kazanılması ve bölünmez bütünlüğü uğruna, akıttıkları kanları ile bayrağımıza rengini veren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, 30 ağustos zafer bayramınızı kutluyorum.

Türkeş FİLİK
Yumurtalık Belediye Başkanı

  • Etiketler
T.C. Yumurtalık Belediyesi

Adana ili Yumurtalık Belediyesi'ne ait kurumsal web sitesi. Yumurtalık Belediyesi'nden güncel haberler, projelerimiz, hizmetlerimiz ve e-belediye işlemleri

T.C. Yumurtalık Belediyesi

Devrişiye Mahallesi Dumlupınar Sokak No:1 Yumurtalık Belediye Başkanlığı
01680 Yumurtalık / Adana

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.