Pazar
Karla Karışık Yağmur
7°C | 1°C
Pazartesi
Yağışlı
9°C | 1°C
Salı
Çok Bulutlu
9°C | 0°C
İletişim Merkezi

GEÇEN ZAMANA İNAT ARTAN BİR ÖZLEMLE ANIYORUZ

Belediye Başkanımız Sayın Türkeş FİLİK; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 78'nci yılı nedeniyle yayınladığı mesajda

GEÇEN ZAMANA İNAT ARTAN BİR ÖZLEMLE ANIYORUZ Haberler

Kulağına okunan ezanla başlayan hayatının, sela ile son bulduğu insan, tarih sahnesinde bıraktığı eserler kadar yer kaplar. Normal bir insanın nokta kadar hükmü yokken tarihte bazı insanlar sayfalarca yer bulur. İşte o seçilmiş şahsiyetlerden biri de ulu önderimiz, cumhuriyetimizin kurucusu ve yüce Türk milletinin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'tür. 

Aramızdan ayrılışının 78'inci yılında hala ilkeleri yüce milletimizin yoluna ışık tutmakta ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin temellerini oluşturmaktadır. Ulu önderin "Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir" sözünde ifade ettiği gibi O'nu her 10 Kasımda anmaktan ziyade hayatımızın her anında ve alanında anlamız, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları daha iyi analiz etmemizi sağlayacaktır.

Milletimiz, hesapsızca gezdiğimiz aziz vatanımızın mimarı yüce Atatürk'ü, geçen zamana inat artan bir özlemle anacak, bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ile laik ve demokratik devlet düzenine canı pahasına sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti devletinin mimarı Atamızı saygı ve rahmetle anıyor, özlemle arıyoruz.

Türkeş FİLİK
Yumurtalık Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet